Svet-Stranek.cz
Měření termokamerou - termovize

Proč provádět měření termokamerou:termo.nafotil.cz

Proč provádět měření termokamerou

Proč provádět měření:
 

1. Poradenství při zateplování domu.

Díky zjištění tepelných mostů prostřednictvím termokamery, Vám usnadníme rozhodnutí jakou tloušťku zateplení máte použít, na které části domu se při zateplování máte nejvíce zaměřit. Naše měření přináší hned tři výhody nejednou:

  • dosažení maximální účinku zateplení
  • zpracování dokumentace nálezu tepelných mostů na Vašem domě včetně fotografií s teplotním označením, které můžete předat Vašemu dodavateli zateplení.
  • zkvalitnění práce zateplovací firmy, vzhledem k možnosti zpětné kontroly kvality prostřednictvím termokamery.

2. Zjištění tepelných úniků přes okna, sokl domu, železobetonový věnec, překlady nad okny a dveřmi, balkóny, podhledy.

3. Poradenství při přestavbách půdních prostor

Pomocí termokamery Vám zjistíme, zda zateplení střechy je kvalitní a efektivně brání úniku tepla kolem krovů a podzednic. Pokud je měření před instalací sádrokartonových desek, je možno předejít obrovským únikům tepla přes střechu, která nejsou lidským okem patrná.

4. Zjištění bezpečné instalace krbu a těsnost zděných komínů

jste si jisti, že napojení horkovzdušných rozvodů u Vašeho krbu je kvalitní a bezpečné ?? Prostřednictvím termokamery zjistíme případný únik teplého vzduchu mimo rozvody. Takové místo se dlouho době vysušuje a může i vzplanout. Komín může být v havarijním stavu avšak přes omítku se zdá býti v pořádku.

5. Rychlé a snadné vyhledání závad v podlahovém topení

Při poruše podlahového topení zjistíme přesné místo poškození, takže při opravě není nutné odstranění celé podlahy. To samé platí i o elektrických tepelných mřížích  položených zpravidla v podlahách koupelen a kuchyní.

6. Nalezení vhodného místa při instalaci hřebíků a šroubů do podlah

Je velmi problematické nalézt vhodné místo pro zabití hřebíku nebo vrutu do podlahy vybavené podlahovým topením. Pro nás není problém toto místo najít.

7. Nalezení porušené části vodovodního potrubí

Častým problémem je zjistit přesné místo kde ve zdi praskla trubka. Hlavně u stupaček, kde voda steče a vlhko se objeví na jiném místě než poškození.

8. Kontrola teplota elektrických rozvaděčů

Zjistíme, zda elektrické okruhy v domě jsou rovnoměrně zatíženy. Špatně zatížený okruh se přehřívá a hrozí nebezpečí požáru.

9. Přehřívání motorů

Každý motor má svou provozní teplotu. Pokud teplota jedinkrát převýší 100 °C snižuje se životnost motoru o celou jeho třetinu. Je-li firma závislá na nepřetržitém chodu takového motoru je včasné zjištění závady – přehřívaní motoru – nesrovnatelně levnější než následné odstavení provozu nebo jeho části.

10. Přehřívání ložisek v různých zařízeních.

Také v tomto případě je včasná prevence a kontrola nesrovnatelně levnější než instalace nových zařízení.

návštěvníků stránky
celkem51 369
tento týden15
dnes15